Tristkogel, Rakousko

V horách mezi ledovcem a jezerem: Zell Am See

Ledovec Kaprun a blízké město Zell Am See, jsou známé svou strategickou polohou mezi horami Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn. Město, ležící v samotném srdci Evropy a nadmořské výšce kolem 750 metrů, je ideálním výchozím bodem pro výstupy na vrcholy jako jsou Tristkogel nebo Maurerkogel, které jsou oblíbené pro své náročnější horské terény a jsou oblíbené u pokročilých skialpinistů.
Propozice
Délka 5,5 km
Čas 4 hodiny
Převýšení 700 metrů
Nadmořská výška 1962 - 2653 m n. m
Náboženství Sportovec, Skitourista
GPX data Stáhnout
Výlet je součástí projektu ČT „Na skialpech přes hory“. Hlavním partnerem VII. ročníku jsou firmy Salewa a Dynafit.

Ledovec Kaprun a blízké město Zell Am See, jsou známé svou strategickou polohou mezi horami Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn. Město, ležící v samotném srdci Evropy a nadmořské výšce kolem 750 metrů, je ideálním výchozím bodem pro výstupy na vrcholy jako jsou Tristkogel nebo Maurerkogel, které jsou oblíbené pro své náročnější horské terény a jsou oblíbené u pokročilých skialpinistů. Zell Am See je jedinečné svou blízkostí ledovce Kitzsteinhorn, který umožňuje skialpovat téměř celoročně.

Město samo o sobě je příkladem alpské architektury a kultury, a jeho historické centrum poskytuje návštěvníkům autentický alpský zážitek. Kromě tradičních rakouských restaurací a kaváren nabízí Zell Am See také unikátní atrakce jako je večerní lyžování na osvětlených svazích Schmittenhöhe a prohlídky zmrzlého jezera Zeller See. Vrchol Schmittenhöhe měla v oblibě i císařovna Sissi!

Pro ty, kteří hledají odpočinek po dni stráveném na horách, nabízí město širokou škálu wellness center a lázní, které poskytují relaxační služby s výhledem na okolní alpskou krajinu. Tato kombinace unikátních terénů a bohatého kulturního života činí Zell Am See specifickou destinací, která se vymyká standardní nabídce rakouských lyžařských středisek.

Tip na túru: výstup na Tristkogel

Výlet na Tristkogel je taková místní klasika. Každý čtvrtek můžete dokonce absolvovat hromadnou organizovanou túru s horkým vůdcem, což je pro začátečníky skvělá zkušenost! Startujete z chaty Häuslalm (Langwiedbahn), přímou cestou na vrchol Tristkogel – 2642 m n.m. Na posledních pár metrů sundáváte lyže a zpět se vydáte sjezdem stejnou cestou.

Zdroj: Na skialpech přes hory

Trasa kolem sjezdovek na Kitzsteinhorn

Startujete v mezistanici Alpincenter, vydáte se na vyhlídku Top of Salzburg (značená na mapy.cz jako Bella Vista = Top of Salzburg). Konkrétní místo. https://mapy.cz/s/fejufohute. Poté stoupáme dál na vrchol Kitzsteinhorn 3203 m n.m. a zpět po sjezdovkách na mezistanici Alpincenter. Odkaz na mapu ZDE.

NA SKIALPECH PŘES HORY

Tento výlet si můžete projít i v pohodlí domova. Skialpová túra v oblasti Zell AM See je obsahem VII. série pořadu Na skialpech přes hory, který můžete zhlédnout na stránkách www.naskialpechpreshory.cz

Kde tůru začít?

Trasa je velmi jednoduchá. Startujete z chaty Häuslalm (Langwiedbahn), přímou cestou na vrchol Tristkogel – 2642 m n.m. Na posledních pár metrů sundáváte lyže a zpět se vydáte sjezdem stejnou cestou.

navigovat v google maps

MAPA VÝLETU

FOTOGRAFIE Z VÝLETU

Partneři projektu