Glockturm, Rakousko

Údolí Kaunertal: tyrolský poklad skrytý na konci světa

Údolí Kaunertal je celkem neznámé a je tak trochu ve stínu svých velkých bratrů. Dalo by se nazvat i pokladem skrytým na koci světa! O to pohádkovější ale je. A rozhodně v ničem nezaostává. Rozkládá se v srdci Rakouska a je jedním z nejmalebnějších údolí v regionu.
Propozice
Délka 11,1 km
Čas 5,5 hodin
Převýšení 1011 metrů
Nadmořská výška 2344 - 3355 m. n. m
Náboženství Sportovec, Skitourista
GPX data Stáhnout
Výlet je součástí projektu ČT „Na skialpech přes hory“. Hlavním partnerem VII. ročníku jsou firmy Salewa a Dynafit.

Údolí Kaunertal je celkem neznámé a je tak trochu ve stínu svých velkých bratrů. Dalo by se nazvat i pokladem skrytým na koci světa! O to pohádkovější ale je. A rozhodně v ničem nezaostává. Rozkládá se v srdci Rakouska a je jedním z nejmalebnějších údolí v regionu. Historie tohoto místa je úzce spjata s horami, které ho obklopují, a jež byly po staletí domovem horských pastevců a lovců. S postupem času se Kaunertal stal vyhledávanou destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Nejvýznamnějším momentem v historii oblasti bylo zprovoznění Kaunertalské alpské silnice v polovině 20. století, která otevřela údolí světu.

Krásy Glockturmu

Tip na túru: výstup na Glockturm

Z parkoviště u zastávky Riffeltal vyrazíte podél řeky vzhůru. S přibývajícími výškovými metry se údolí otevírá a na jeho závěr vytraverzujete na hřeben. Po hřebeni pak stoupáte cikcaky a na závěrečných sto výškových metrů vyzujete lyže a dojdete k vrcholovému kříži s panoramatickým výhledem.

Ze ski depa si pak užijete sjezd podél výstupové cesty, případně se dá zvolit trasa údolím Krummgampentalu.

Zdroj: Na skialpech přes hory

Ledovec Kaunertal

Na nejmenším a nejmladším ledovci v údolí Kaunertalu, se nejen nabízí nesčetně možností skialpových tras, ale i třeba možnost tréninku chození po ledovci. Ve videu níže se můžete podívat na to, jak se vytáhnout z ledovcové trhliny!

NA SKIALPECH PŘES HORY

Tento výlet si můžete projít i v pohodlí domova. Skialpová túra v oblasti Kunertal je obsahem VII. série pořadu Na skialpech přes hory, který můžete zhlédnout na stránkách www.naskialpechpreshory.cz

Kde tůru začít?

Z parkoviště u zastávky Riffeltal vyrazíme podél řeky vzhůru. S přibývajícími výškovými metry se nám údolí otevírá a na jeho závěr vytraverzujeme na hřeben. Po něm pak stoupáme cikcaky a na závěrečných sto výškových metrů vyzujeme lyže a dojdeme k vrcholovému kříži s panoramatickým výhledem. Ze ski depa si pak užíváme sjezd podél výstupové cesty, případně se dá zvolit trasa údolím Krummgampentalu.

navigovat v google maps

MAPA VÝLETU