Rakouské Alpy, Kaprun, Kitzsteinhorn

Střediskový skialp pod Kitzsteinhornem

Jak moc se skialpinismus stává součástí běžného lyžařského života se nejlépe přesvědčíte v Alpách. Dnes už v každém alpském areálu narazíte při celodenním lyžování aspoň na pár skialpinistů – a spíše jich budou desítky. Mnohá střediska mají ve svých informačních materiálech i přímo doporučené skialpové cesty a některá (jako například Stubai Gletscher) nabízí speciální skipasy pro skitouring.
Propozice
Délka 2 / 3,8 km
Čas 1 / 2 hod
Převýšení 474 / 899 m
Nadmořská výška 1 976 – 2 875 m. n. m.
Náboženství Sportovec, Skitourista
GPX data Stáhnout

Pokud budete se skialpem začínat v alpských střediscích, vyberte si některé ze skialpově-orientovaných a využijte doporučených, značených tras přímo v areálu. Zaprvé máte jistotu, že se neztratíte. Za druhé můžete spojit rodinný výlet se svým skialpem (rodina sjezduje, vy šlapete na pásech). A za třetí máte jistotu, že budou bezpečné. 

Střediskový skialp v plné parádě

Naším tipem, který můžete využít třeba na začátku a konci sezony (bývá otevřen od listopadu do května), je ledovec Kitzsteinhorn a dvojice jeho cest Schneekönigin a Eisbrecher. Obě startují u výstupu z údolních kabin na Langwiedboden (1 976 m) a po značené trase stoupají k Alpincentru (2 450 m) nebo až ke konečné kotvy Maurerlift (2 875 m).

Detailnější popis trasy nepotřebujete, stejně jako sjezdové tratě jsou i výstupové označeny tyčemi a piktogramy. Dolů pojedete po sjezdovce. Informace o aktuálních podmínkách dostanete v Info Pointu na výstupu z kabinek a pozor, après ski bar Skyline nabízí i speciální menu přímo pro skialpinisty. Nesmíme zapomenout, že skialpový areál je stejně jako sjezdové tratě otevřen od 8 do 17 hodin.

© Kitzsteinhorn

Kde tůru začít?

Cílem vaší cesty jsou centrální parkoviště u spodních ledovcových lanovek Panoramabahn a Gletscherjet I mířící k ledovci Kitzsteinhorn Gletscher. Z Prahy i Brna přes Linz vám cesta zabere zhruba pět a půl hodiny. Od prosince roku 2019 můžete využít i nové spojení K-ONNECTION ledovce s Kaprunem a parkovat přímo v centru města.

navigovat v google maps

MAPA VÝLETU

FOTOGRAFIE Z VÝLETU

Partneři projektu