Salzburské Lungau, Rakousko

Skialpový ráj na dohled Großglockneru

V srdci rakouských Alp se rozprostírá oblast Lungau, která je pravým rájem pro milovníky skialpinismu. Tato oblast nabízí nejen nádherné horské výhledy a rozmanité terény, ale také bohaté možnosti pro všechny úrovně skialpinistických dovedností.
Propozice
Délka 14,4 km
Čas 4,5 hodiny
Převýšení 947 metrů
Nadmořská výška 1 523 – 2 740 m
Náboženství Sportovec, Skitourista
GPX data Stáhnout
Výlet je součástí projektu ČT „Na skialpech přes hory“. Hlavním partnerem VII. ročníku jsou firmy Salewa a Dynafit.

V srdci rakouských Alp se rozprostírá oblast Lungau, která je pravým rájem pro milovníky skialpinismu. Tato oblast nabízí nejen nádherné horské výhledy a rozmanité terény, ale také bohaté možnosti pro všechny úrovně skialpinistických dovedností.

Výchozím bodem pro mnohé skialpinistické výpravy je malebné jezero Prebersee, odkud se lyžaři vydávají na výstup k vrcholu Preber. Tento vrchol, dosahující výšky 2741 metrů, je známý pro svých 1200 metrů výstupu, které představují výzvu jak pro závodníky, tak pro rekreační lyžaře. Výstup na Preber nabízí nejen sportovní zážitek, ale i úchvatné výhledy na okolní alpské krajiny.

Lungau rozhodně stojí za návštěvu, už kvůli výhledům!

Objevte krásy Lungau

Skialpinisté v Lungau mají na výběr z mnoha tras, které se liší délkou, náročností a charakterem terénu. Oblíbenou destinací je hřeben Mühlbachteru, nabízející různé trasy od kratších tříhodinových výletů až po celodenní náročné přechody. Každá trasa poskytuje jedinečné výhledy a zážitky, včetně panoramat sahajících od Grossglockneru po pohoří Karavanky na Slovinsku.

Pro ty, kteří hledají opravdovou výzvu, je nedaleko od Lungau Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska. Grossglockner je známý svými strmými svahy a náročnými sjezdovými trasami, které jsou vyhledávané zkušenými skialpinisty. Trasa nabízí nejen náročný výstup, ale také nezapomenutelné sjezdové zážitky ve volném terénu.

Zdroj: Na skialpech přes hory

Méně známé trasy Lungau

Kromě známých tras nabízí Lungau i řadu méně frekventovaných skialpinistických cílů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnější túry mimo hlavní trasy. Tato místa nabízí stejně kvalitní výlety, ale s menším množstvím skialpinistů, což umožňuje intimnější spojení s horskou přírodou.

Po náročném dni na svazích lze vyhledat útulné chaty jako Preberhalterhütte nabízející nejen pohodlné ubytování, ale i možnost ochutnat tradiční rakouskou kuchyni. Jsou ideálním místem pro relaxaci a regeneraci po fyzickém výkonu.

NA SKIALPECH PŘES HORY

Tento výlet si můžete projít i v pohodlí domova. Skialp v Lungau je obsahem VII. série pořadu Na skialpech přes hory, který můžete zhlédnout na stránkách www.naskialpechpreshory.cz

Kde tůru začít?

Výlet začíná u chaty Ludlalm a dovede Vás až na vrchol na vrchol Preber do výšky 2740 m n. m. Dolů se vracíte po stejné trase až na parkoviště.

navigovat v google maps

MAPA VÝLETU