Ganterwald

Klid na dohled Aletchského ledovce: Rothwald Hohture

Aletsch aréna je sjezdařským rájem, složeným ze čtyř areálů, do kterých nemohou auta. Přímo v Aletsch aréně je spousta možností, kam se vydat na skialp – třeba okouknout čelo ledovce Aletsch. Většina tras kopíruje cesty pro pěší a sněžnice, pokud chcete ale jednoduchý a málo navštěvovaný vrchol, zkuste popojet pár kilometrů, do protilehlého údolí směrem k italské hranici.
Propozice
Délka 9 km
Čas 5 hod
Převýšení 692 m
Nadmořská výška 1 721 – 2 408 m
Náboženství Sportovec, Skitourista
GPX data Stáhnout

Tuto túru začínáme následovně: „Začněte v restauraci Ganterwald na ulici Simplonpassstrasse.“ Takovému pokynu nelze odporovat, ale kudy potom? 

Rothwald Hohture (2409 m)

Z parkoviště lesní cestou po vrstevnici, pak doprava stále mírným stoupáním do Wasenalpu. Pak po okraji sjezdovky a po cestě, která se klikatí mezi alpskými chatami, až se před vámi otevřou rozlehlé pláně, řídce oseté modříny. Ty postupně čím dál méně připomínají les a spíš než stromy se objevují lavinové zátarasy – potenciálně nebezpečné svahy však obcházíme po hřebeni, který vás dovede až na vrchol, kterému v místním dialektu místo Hohture říkají Hohturli.

Sjezd vede podél výstupové stopy, ve Wasenalpu se můžete rozhodnout pro jednodušší variantu po modré sjezdovce do Rothwaldu a pak jednu stanici skibusem nebo chvíli chůze po silnici zpět do Ganterwaldu.

Pokud máte větší ambice, ze stejného údolí vede výstup na téměř 3200 metrů vysoký Bortelhorn, ze kterého jsou nejhezčí výhledy na Bernské a Walliské Alpy.

Výstup na vrchol Bortelhorn a cesta k hřebeni na vrchol Hohture (foto: Franco Pecchio).

Kde tůru začít?

Začátek výletu je v restauraci Ganterwald na ulici Simplonpassstrasse kde najdete i parkoviště. Na lyžích se při sjezdu dostanete do stejného místa nebo popojedete jednu stanici autobusem.

navigovat v google maps

MAPA VÝLETU

Partneři projektu